Jakość powietrza, a nasze zdrowie

Czujnik jakości powietrza

Aktualne warunki pogodowe nie napawają optymizmem. Kiedy na dworze panuje pochmurna pogoda nic nam się nie chce, ale to nie wszystko. O jakość powietrza dbają montowane czujniki, które informują nas o występowaniu szkodliwych gazów, pyłów. W dużych miastach największym problemem jest SMOG, ale czy tylko duże miasta mogą mieć słabe powietrze? Nie do końca. Budujemy domy coraz częściej na uboczach miast, by uchronić siebie i bliskich od tego problemu. Nie zawsze skutecznie go ominiemy, ale zawsze możemy zminimalizować skutki.

Czujnik airSensor to innowacyjny produkt badający jakość powietrza, który w czasie rzeczywistym monitoruje nasze otoczenie w domu lub na zewnątrz. Jego używanie zapewni nam dbanie o czyste powietrze w okolicy. Dokładnie dowiesz się jakie pyły są w powietrzu. Wykryj alergeny, roztocza, pestycydy, bakterie, spaliny, pył węglowy, czy sadzę spowodowane przez piece sąsiadów, zakłady przemysłowe i okoliczne firmy. W okresie zimowym, gdy jest większe zapylenie otwieraj okna i ciesz się zdrowym powietrzem.

Moduł możesz zamontować w każdym pomieszczeniu na przykład w pokoju dziecka, czy na dworze, by otworzyć okno i wprowadzić świeże czyste powietrze do wnętrza. Dzięki połączeniu z innymi sterownikami możesz wydawać im polecenia. Przykładowo jeśli jakość powietrza w domu się pogarsza, a na dworze jest piękna pogoda możesz uchylić okna. Inaczej można ustawić by system zamykał okna, rolety gdy wykryje, że powietrze na dworze jest zanieczyszczone. Nigdy więcej nie narażaj się na zadymienie domu. Czujnik po wykryciu szkodliwych substancji natychmiast zareaguje. Jeśli nie ma Cię w domu możesz być pewny, że po powrocie będziesz miło zaskoczony zdrowym i czystym powietrzem.

Chcesz sprawdzić stan powietrza w różnych miejscach w Polsce – kliknij tutaj.