Oszczędzaj energię, żyj wygodnie.

Myśląc o inteligentnym systemie Smart Home przede wszystkim dla każdego z nas liczy się oszczędzanie energii, którą możemy poczuć na rachunkach za prąd. Od początku 2022 roku ceny energii elektrycznej w Polsce będą sukcesywnie zwiększane, co przedłoży się na nasz domowy budżet. Zainwestowanie w technologię „opieki” nad domem pomoże nam w znacznym stopniu zredukować zapotrzebowanie na energię elektryczną. Pomyśl, ile razy nie chciało Ci się wstawać z kanapy by zgasić światło? Odpowiedź nasuwa się sama, ale czy nie można by żyć wygodnie i przy okazji oszczędzać? Można, właśnie dzięki zastosowaniu sterowników.

Dzięki połączeniu modułów w jedną całość możesz sterować urządzeniami na podstawie harmonogramu, poprzez aplikację mobilną czy wykorzystując standardowe włączniki ścienne. System umożliwia sterowanie głosowe i lokalizacyjne wybranymi urządzeniami. Dzięki temu możesz otworzyć bramę garażową swoim głosem, bez potrzeby sięgania po pilot, czy komórkę.

Zastosowanie systemu spowoduje, że nasze życie będzie bardziej eko. Wówczas podwyżki prądu będą dla nas mniej bolesne. Zapewne wielu z was jest zainteresowanych technologią smart dom, ale jaki system będzie oszczędny i wydajny jednocześnie? Taki, który umożliwi nam zaprogramowanie jego pracy i pozwoli nam na skupienie się na pozostałych sprawach. W ramach automatyki można sterować kompleksowo sprzętami tj. alarmy, czujniki, ogrzewanie, wentylacja, klimatyzacja, rekuperacja, oświetlenie, rolety, markizy jak i setki innych rozwiązań. Tylko wyobraźnia ogranicza nas w projektowaniu potrzebnych funkcji.

Dziś pokażemy Wam, jak rozwiązania BleBox pozwolą uczynić wasze życie przyjemnym i wygodnym.

Zrób tak, by światło było włączone tylko wtedy, kiedy naprawdę go potrzebujesz.

Standardowy scenariusz z naszego życia doskonale pokazuje nam nasze zachowanie względem pozostawiania włączonych lamp i świateł. Przyznajcie ile to razy zdarzyło się Wam, że po wyjściu z pomieszczenia światło wciąż pozostawało zapalone? Zazwyczaj o tym zapominamy i mimo zastosowania w całym domu oszczędnych żarówek to wciąż generuje nam zbędny koszt. Oszczędzanie energii z pomocą systemu automatyki zmniejszy koszty i wyeliminuje złe nawyki.

Zastosowanie scen w aplikacji wBox do sterowania oświetleniem pozwoli nam stworzyć rożne scenariusze oświetleń. Inne kiedy przyjdą znajomi, inne do wieczornego czytania czy oglądania telewizji. W połączeniu z czujnikami ruchu system wykryje gdy ktoś wejdzie do pomieszczenia i automatycznie włączy światło lub je wyłączy gdy ostatnia z osób opuści pokój.

Wszystkie moduły mogą się wzajemnie komunikować i gdy utworzymy scenę o własnej nazwie np. „Dobranoc” system wyłączy światło w pomieszczeniu, zgasi telewizor. System myśli za nas … i za nasze rachunki. Sprawdź oferowane moduły tutaj.

Dodaj komentarz