Steruj głosowo. Twój głos ma znaczenie.

Steruj głosowo. Twój głos ma znaczenie.

Steruj głosowo swoim inteligentnym domem.

Nie od dziś wiemy, że nasze życie zmierza ku rozwojowi technologii. Dlatego tez postanowiliśmy pomóc Ci w doborze odpowiedniego systemu sterowania głosowego, który będzie Twoim partnerem w codziennych czynnościach. Wraz z początkiem nastawiania inteligentnych urządzeń rynek stale się rozwijał. Kiedyś powstanie przełącznika włącz / wyłącz budziło zachwyt u użytkowników. Dziś te standardy są obowiązkowe niemal w każdym domu, zarówno w tym nowo budowanym jak i coraz bardziej dostępne dla już istniejących budynków.

Wszystkie urządzenia są wyposażane przez producentów we własne moduły i aplikacje do sterowania, ale jak nad tym zapanować by nie zwariować? Po prostu załóż system, którym będziesz mógł obsługiwać Twoje urządzenia w domu jedną aplikacją. Po pierwsze będziesz w stanie łatwo zarządzać całością, możesz mieć jedną aplikację i kilka domów / obiektów którymi sterujesz. Oczywiście niezbędny jest w tym przypadku telefon, którym to obsłużysz. Są to niewątpliwe zalety systemu. Jednak czasami zachodzi potrzeba sterowania głosem.

Asystent Google.

Dzięki dostępnej integracji z Asystentem Google i aplikacją Google Home oraz oprogramowaniem Amazon Alexa możesz przy pomocy swojego głosu sterować praktycznie wszystkimi modułami. Dokonujesz połączenia systemów z aplikacją i od tej pory zarządzasz swoim inteligentnym domem głosowo.

Wracasz z zakupów i nie masz wolnej reki? Torby z siatkami są ciężkie i nie możesz wyjąć telefonu? Możesz wypowiedzieć komendę „Otwórz bramę”, wówczas system rozpocznie proces otwierania. Nie potrzebujesz pilota, czy telefonu. Wystarczy głos. Jeśli zaczyna padać powiedz „zakończ podlewanie”, a system wyłączy nawadnianie. To tylko dwie spośród miliona funkcji, które możemy w ten sposób załatwić.

Przyjrzyjmy się asystentowi głosowemu od Google. Każda osoba posiadająca telefon zarówno z androidem lub iOS ma do niego łatwy dostęp. Można korzystać ze standardowego polecenia „OK, Google”, albo skonfigurować własne słowa, po których asystent się uruchomi i będzie oczekiwał na komendy, które sterują Twoim domem. Co można zrobić głosem? Praktycznie wszystko. Oprócz typowych danych odczytanych przez asystenta z Twojego telefonu system umożliwi Ci sterowanie inteligentnym domem.

Aplikacja do sterowania głosem Google Home.

Do działania potrzebna jest aplikacja Google Home, w której konfigurujesz połączenie z modułami. Ważną kwestią jest odpowiednie ustawienie dostępu do sterowników, które chcesz obsługiwać głosowo. W aplikacji mobilnej wBox (android lub iOS) musisz przy każdym urządzeniu mieć włączoną opcję „dostęp zdalny”, a sieć domowa musi mieć połączenie z internetem.

Asystent Amazon Alexa.

Drugim asystentem jest oprogramowanie Amazon Alexa. Działająca w chmurze usługa głosowa. Alexa pozwala Tobie używać komend głosowych do obsługi domu za pośrednictwem urządzeń z asystentem Amazon Alexa. Polscy użytkownicy mogą zainstalować aplikację i z niej zarządzać swoim smart domem. Przykładowo dosyć ciekawą opcją jest możliwość geolokalizacji. Możesz ustawić, by sterownik światła przed domem wykrył Twoją lokalizację np. w promieniu 500 metrów i wówczas włączył oświetlenie w określonym przedziale czasowym. Na tą chwilę asystent nie obsługuje języka polskiego. Miejmy nadzieję, że w przyszłości nasi rodacy doczekają się odpowiedniej aktualizacji do sterowania głosowego.

Steruj głosowo. Twój głos ma znaczenie.

Dodaj komentarz