System nawadniania ogrodu w stylu smart.

System nawadniania ogrodu w stylu smart.

Nadszedł maj, więc pora zabrać się do prac w ogrodzie. Coroczne czynności jak podlewanie trawnika zajmują nam mnóstwo czasu i musimy o nich zawsze pamiętać. Jest to trudne codzienne zadanie z uwagi na to, że pracujemy i nie zawsze ktoś z bliskich jest obecny w domu. Oczywiście producenci systemów nawadniania ogrodu dokładają urządzenia do programowania harmonogramu podlewania, ale czy to wystarczy? Niestety nie, gdyż jest dużo innych zewnętrznych czynników, które powinny mieć wpływ na pracę systemu nawadniania.

Dlaczego inny sposób na system podlewania ogrodu?

Wyobraź sobie, że wcale, ale to wcale nie musisz takiego systemu nadzorować. Dzięki czujnikowi wykrywania deszczu rainSensor system wyłączy zaplanowane podlewanie, gdy zacznie padać. Takie rozwiązanie zatrzyma pobór wody i wprowadzi oszczędność zużycia, gdyż aktualne warunki pogodowe w sposób naturalny nawodnią trawnik.

Jeżeli deszcz był krótkotrwały, wówczas system wznowi swoją pracę i załączy elektrozawory do nawadniania. Cały proces odbywa się automatycznie, bez potrzeby ingerencji ze strony człowieka. Praktyczne i proste rozwiązanie.

W gotowości i zawsze na czas.

Wbudowany harmonogram godzinowy z zegarem astronomicznym pozwoli dowolnie ustawić warunki uruchomienia systemu. Dzięki opcji ustawienia dokładnej lokalizacji automatyczne nawadnianie będzie także uruchamiać się zależnie od prognozy pogody na danym obszarze.

Kolejnym krokiem w ramach automatyki jest montaż czujnika wiatru windSensor. Nawadnianie ogrodu powinno być staranne i równomierne do uzyskania najlepszego efektu. Jeżeli warunki meteo są złe, wieje silny wiatr, najlepiej nie przeprowadzać akcji podlewania. Zraszacze ogrodowe są różne i pod ciśnieniem wody podlewają wybrany obszar np. w promieniu 3 metrów. W przypadku porywistego wiatru może się zdarzyć tak, że system zamiast wspomnianych 3 metrów podleje się tylko 0.5 metra. Najlepiej podlewanie przeprowadzić przy dobrych warunkach. Dzięki czujnikowi deszczu system automatycznie wykryje siłę wiatru i gdy przekroczy ustawioną wartość wysteruje podlewanie. Jak tylko warunki pogodowe się poprawią moduły automatycznie wznowią swoją pracę.

Czuwa zawsze za Ciebie.

System całościowo czuwa nad terenami zielonymi. Ogród zawsze będzie piękny. Do prawidłowego wzrostu trawnik wymaga od 20 do 35 litrów wody na metr kwadratowy tygodniowo, przez wszystkie sezony. Zarówno latem jak i zimą. W przypadku zimy, jednak rzadko bywa praktykowane, ponieważ w większości przypadków w zupełności wystarcza pokrywa śnieżna. Zmieniający się w Polsce klimat w przyszłości spowoduje, że podlewanie ogrodu będzie zadaniem całorocznym.

Jeżeli potrzebujesz pomocy w doborze systemu do automatycznego nawadniania trawnika zgłoś się do nas kontakt lub wypełnij formularz zapytania ofertowego dostępny tutaj. Pomożemy, doradzimy i podłączymy cały system.

Dodaj komentarz